Na kamionu firmy LOG-X CZ ožívá boxerská legenda!

Nestává se bohužel tak často, aby hledaly firmy pro svou prezentaci motivy v historii. Společnost LOG-X CZ je tedy spíše výjimkou. Její kamion je po náročných úpravách skutečným klenotem připomínající naši sportovní legendu – boxera Vildu Jakše. Vozidlo s označením THE BOXER můžeme potkávat na českých i zahraničních silnicích od června 2018.

Vilda Jakš je inspirativní osobností – jeho sportovní kariéru přerušila druhá světová válka – a i v nové situaci ukázal, že má srdce na pravém místě a nehodlá se jen tak vzdát. S fingovaným potvrzením o neexistujícím boxerském zápase se dostal za hranice a po řadě peripetií se připojil k 311. československé bombardovací perutě RAF. V roce 1943 byl jeho letoun sestřelen a všichni muži na palubě zahynuli.

Je škoda, že si tuto velkou sportovní osobnost a nepřipomínáme častěji. Protože LOG-X CZ dlouhodobě podporuje box je potěšující, že právě jedna z největších legend tohoto sportu zdobí její tahač.

Společnost LOG-X CZ je možná trochu jiná. V drsném prostředí konkurenčního boje staví na čistotě a serióznosti. Ale aby té serióznosti nebylo příliš, kamiony neberou ani tak jako svou práci jako spíše svou lásku a vášeň. A je to poznat – THE BOXER prošel úpravami a podle vlastních slov řidiče, který již měl možnost ujet první kilometry, nabízí špičkový komfort. V té vášni, zarputilosti, ale zároveň i respektu nachází LOG-X CZ další ze symbolických pojítek s legendou a hrdinou Vildou Jakšem.

O výtvarné zpracování a kompletní airbrush se postaral Libor Beneš ve své dílně v Benátkách nad Jizerou. A není tajemství, že jeho mise nekončí, chystá druhé vozidlo, na které se můžeme těšit v řádech týdnů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *